Sternglas

Sternglas je mladá hodinárska značka pochádzajúca z Hamburgu. Založil ju dizajnér Dustin Fontaine v roku 2016, kedy sa ako hodinársky nadšenec rozhodol vytvárať elegantné hodinky v štýle Bauhaus, tj. funkcionalistického dizajnu.

Model NAOS s batériovým strojčekom, ktorý uviedol na trh medzi prvými, slávil úspech takmer okamžite a keď nasledovala verzia s automatickým pohonom, obdržala nemeckú cenu IF Design Award. Rovnako úspešne, cenami ovenčené, dopadli modely HAMBURG a ASTHET o pár rokov neskôr a obľube sa tešia stále. Ich podoba prechádza neustále dizajnovými zmenami, aj keď je v ponuke elegantných modelov pre formálne príležitosti, funkčnosť s estetikou dokázal Sternglas spojiť v potápačskom modeli MARUS, ktorý má otočnú lunetu, šrobovaciu korunku aj veko a vodotesnosť do tlaku až 20 bar.

Používanie a starostlivosť


Pre zachovanie čo najdlhšej životnosti, perfektného vzhľadu a funkčnosti hodiniek Sternglas stačí dodržiavať niekoľko zásad.

Udržujte hodinky čisté a pravidelne navštevujte servis kvôli overeniu vodotesnosti a presnosti chodu. Snažte sa vyhýbať silným nárazom a extrémnym teplotám nad 50 stupňov alebo pod -10 stupňov. Normálny prevádzkový teplotný rozsah hodiniek je od 5 do 35˚C.

Pokiaľ sú hodinky vhodné aj na kúpanie, potrebujú po pobyte v slanej vode dôkladne očistiť od zbytkov soli - najlepšie opláchnutím v pitnej vode a následným osušením suchou, sacou utierkou.

Aj keď máte hodinky s dostatočnou vodotesnosťou pre kúpanie a vodné športy, kožený remienok pred vodou radšej chráňte. Koža môže namáčaním stratiť svoju pružnosť.

Ekologická likvidácia - hodinky, hodiny a budíky, okrem tých s automatickým pohonom, majú v sebe batériu alebo akumulátor, preto je potrebné s nimi na konci ich životnosti zachádzať šetrne s ohľadom na prírodu. Hodinky nepatria do komunálneho odpadu >> 

Vodotesnosť


Pri styku s vodou nevystavujte hodinky Police väčšej záťaži, než akú uvádza ich vodotesnosť. Kliknite s zistite, čo presne označenie vodotesnosti znamená.

S hodinkami na letnej dovolenke?

Pri sprchovaní, či kúpaní s vodotesnými hodinkami je dôležité vyvarovať sa prudkých zmien teploty vody. Skôr ako sa s hodinkami vrhnete do morských vĺn, najskôr ich ľahko opláchnite, aby ste zmiernili teplotný šok. Po kúpaní v mori odporúčame hodinky opláchnuť pitnou vodou, aby sa z nich zmyla usadená soľ. Ideálne je nechať potom hodinky vyčistiť v autorizovanom servise.

Podmienky záruky


Na hodinky Sternglas poskytujeme záruku 2 roky.

V prípade potreby sa prosím obráťte na náš autorizovaný servis 

Kde zakúpite?

Tovar tejto značky zakúpite v našich predajniach uvedených nižšie.
CORIAL - Optima Košice | Moldavská cesta 32, Košice
PO-NE 09:00-21:00

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žiadnu zľavu alebo akciu. Ako prvý sa dozviete o novom tovare v e-shope. Pošleme Vám len to, čo Vás zaujímá - zadajte svoj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žiadnu zľavu alebo akciu. Ako prvý sa dozviete o novom tovare v e-shope. Pošleme Vám iba to, čo Vás zaujíma - zadajte svoj e-mail.