Likvidácia hodiniek

Hodinky, hodiny a budíky s výnimkou tých, ktoré majú automatický pohon, majú v sebe batériu alebo akumulátor, takže je potrebné s nimi na konci ich životnosti zaobchádzať šetrne s ohľadom na prírodu. Obsahujú nielen širokú škálu látok a materiálov, ktoré zaťažujú životné prostredie a ľudské zdravie, ale aj širokú škálu materiálov, ktoré možno veľmi efektívne sekundárne použiť – recyklovať.

Aby sa mohla uskutočniť samotná recyklácia, musí byť zaistený zber takýchto elektronických zariadení oddelene od iných druhov odpadu. Tieto odpady sa potom ďalej triedia a demontujú na jednotlivé materiály, ktoré je možné následne recyklovať.

Hodinky a ostatné elektrozariadenia zakúpené u nás nemôžu byť počas ich likvidácie hodené do nádob komunálneho odpadu. Svedčí o tom symbol "prečiarknuté odpadkové koše", ktorý je uvedený v záručnom liste, v návode a na obale tovaru. Ak už definitívne doslúžili, existuje niekoľko spôsobov, ako sa s nimi bezpečne rozlúčiť:
  • vyhľadať jeden zo zberných dvorov (tzv. miesto spätného odberu)
  • odovzdať ich späť v jednej z našich predajní a my zabezpečíme, aby sa s nimi zaobchádzalo spôsobom šetrným k prírode a zákonným spôsobom - zoznam predajní Corial >>
Nebuďme ľahostajní k prostrediu, v ktorom žijeme a zanechajme budúcim generáciám planétu, v ktorej sa im bude dobre žiť!  


 

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žiadnu zľavu alebo akciu. Ako prvý sa dozviete o novom tovare v e-shope. Pošleme Vám len to, čo Vás zaujímá - zadajte svoj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žiadnu zľavu alebo akciu. Ako prvý sa dozviete o novom tovare v e-shope. Pošleme Vám iba to, čo Vás zaujíma - zadajte svoj e-mail.